Tydzień Mediacji oraz Międzynarodowy Dzień Mediacji – 2017 rok

 

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/

 

 

Kielce, dnia 17 lutego 2017 roku

 

Komunikat Prezesa Sądu Okręgowego w Kielcach

 

Uprzejmie informuję, iż związku z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny koordynuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

W bieżącym roku obchody będą się odbywały w dniach 20 lutego-26 lutego.

Celem tej społecznej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby ofiar przestępstw i zapewnienie potrzebującym skutecznej pomocy.

Podczas tegorocznego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem bezpłatnych porad będą udzielali referendarze i asystenci sędziów z Sądów Rejonowych okręgu kieleckiego, a także kuratorzy sądowi.

Nadto, dyżury specjalistów będą odbywały się w Centrum Interwencji Kryzysowej CARITAS Diecezji Kieleckiej, Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, ul. Urzędnicza 7 B, 25-729 Kielce - od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-13.00. 

W dniach 20-26 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych udzielanych przez przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk.

 

 

Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach

 

Harmonogram dyżurów  ikona pdf

 

 

 

Informacja Zespołu Prasowego Sądu Okręgowego w Kielcach

 

Zespół Prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach informuje, iż Rzecznicy Prasowi Sądu Okręgowego w Kielcach będą przebywać na urlopie wypoczynkowym:

- SSO Monika Gądek-Tamborska - Rzecznik Prasowy ds. cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych, rodzinnych w okresie od 15 lipca 2016 roku do 5 września 2016 roku;

- SSO Marcin Chałoński - Rzecznik Prasowy ds. karnych, penitencjarnych, nieletnich w okresie od 25 lipca 2016 roku do 26 sierpnia 2016 roku.

 

 

Zespół Prasowy Sądu Okręgowego

w Kielcach

„Dzień Otwarty”

dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

w Sądzie Okręgowym w Kielcach

 

W dniu 18 grudnia 2015 roku, o godz. 10.00, w Sądzie Okręgowym w Kielcach, odbędzie się „Dzień Otwarty” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Spotkanie otwarte dla Uczniów, przy udziale Funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Kuratora Sądowego i Mediatora z listy mediatorów sądowych poprowadzą Rzecznicy Prasowi Sądu Okręgowego w Kielcach: SSO Monika Gądek-Tamborska i SSO Marcin Chałoński.

Podczas spotkania omówione zostaną kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem młodzieży, poruszona zostanie problematyka przestępczości nieletnich, jak również uczniowie będą mogli zapoznać się z organizacją i funkcjonowaniem Sądu Okręgowego w Kielcach.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Ostrzeżenie – fałszywy komornik!

Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega, że ujawniona została praktyka, polegająca na rozsyłaniu przez osobę podającą się za komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Romana Kaczorowskiego wiadomości mailowych, informujących o wszczęciu egzekucji z nieruchomości. Fałszywy komornik powołuje się na tytuł wykonawczy w postaci orzeczenia Sądu Okręgowego w Szczecinie i podaje link do rzekomego orzeczenia. Kliknięcie w powyższy link powoduje instalację złośliwego oprogramowania.

Więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

 

 


W dniu 30 grudnia 2015 roku o godz. 10.00, w siedzibie Sądu Okręgowego w Kielcach, ul. Seminaryjska 12a, piętro II, sala nr IX, odbędzie się spotkanie inauguracyjne, podczas którego odebrane zostanie ślubowanie od ławników Sądu Okręgowego w Kielcach, którzy zostali wybrani do pełnienia tej funkcji na kadencję 2016-2019.


Rada Europy ogłasza konkurs na stanowisko asystenta prawnika w sekcji polskiej Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jednym z kryteriów naboru oprócz bardzo dobrej znajomości języka angielskiego bądź francuskiego jest spełnienie wymogu wieku (poniżej 35 lat w chwili składania wniosku). Ogłoszenie skierowane jest do sędziów. Kandydatury należy zgłaszać najpóźniej do dnia 12 października 2015 r. drogą elektroniczną, bezpośrednio do Rady Europy, poprzez specjalny formularz zamieszczony na  stronie internetowej: www.coe-recruitment.com Wnioski należy składać w języku angielskim lub francuskim.
Komunikat w sprawie przerwy w dostępności systemu ePUAP plik pdf
Komunikat Prezesa Sądu Okręgowego w Kielcach

w sprawie udziału Sądu Okręgowego w Kielcach w programie praktyk

w administracji rządowej

 

Sąd Okręgowy w Kielcach uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich.

Oferty o wolnych miejscach publikujemy na stronie: http://oferty.praca.gov.pl .

 


 

Szczegółowe informacje o programie praktyk w Sądzie Okręgowym w Kielcach można uzyskać pod numerem telefonu 41 34 02 317 oraz adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

Materiały informacyjne oraz dokumenty wzorcowe przydatne przy organizacji praktyki studenckiej w administracji rządowej w 2015 r. są dostępne na stronie Departamentu Służby Cywilnej KPRM (http://dsc.kprm.gov.pl/aktualnosci/praktyki-studenckie-w-administracji-rzadowej-w-2015-roku) .

 

Wzory wymaganych dokumentów:

Porozumienie - Zał. 1 ikona doc
Skierowanie - Zał. 2 ikona doc

 

 

Prezes Sądu Okręgowego

w Kielcach

 

SSO Wojciech MertaZałączniki do pobrania:

Ilustrowany opis akcji Pro Familia plik pdf
Konwencja ilustrowana pracami plastycznymi plik pdf
Opis akcji Pro Familia Link do strony www