Sąd Okręgowy w Kielcach po raz pierwszy weźmie udział w tegorocznej edycji „Nocy Muzeów”, która odbędzie się w dniu 20 maja 2017 roku, w godzinach 18.00-22.00. Włączenie Sądu w inicjatywę ma na celu przybliżenie obywatelom instytucji Sądu i zaprezentowanie jej, jako przyjaznej i otwartej dla obywateli oraz podkreślenie historycznej wartości budynku.

            Na uczestników czeka wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie budynku Sądu Okręgowego w Kielcach przy ul. Seminaryjskiej 12a oraz pokoju dla konwojowanych (tzw. „dołek”). Zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę prac artystycznych uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach oraz strojów urzędowych sędziego i prawników z korporacji prawniczych, a także wystawę archiwalnych zbiorów bibliotecznych, materiałów historycznych i kroniki sądu.

            Program przewiduje również pokaz slajdów z rozbudowy Sądu Okręgowego w Kielcach, codziennej pracy sędziów i urzędników sekretariatów Wydziałów/Oddziałów tutejszego Sądu

            Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie możliwość wzięcia udziału w symulowanych rozprawach karnych, które odbędą się w godzinach: 19.00, 20.00, 21.00 i w rozprawach cywilnych, realizowanych w godzinach 18.30, 19.30, 20.30.

 

Serdecznie zapraszam

 

Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach

SSO Wojciech Merta