Dzień Otwarty dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

 w Sądzie Okręgowym w Kielcach

 

W dniu 13 grudnia 2017 roku, o godz. 10.00, w Sądzie Okręgowym w Kielcach odbył się „Dzień Otwarty dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych”.

Do udziału w przedmiotowym wydarzeniu zaproszeni zostali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu.

Spotkanie otwarte, przy udziale Prokuratora, Mediatora z listy mediatorów sądowych Sądu Okręgowego w Kielcach i Kierownika Oddziału Administracyjnego Sądu Okręgowego w Kielcach, poprowadziła: SSO Monika Gądek-Tamborska, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Podczas przedmiotowego spotkania, Pani Dorota Skuza, Kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Okręgowego w Kielcach zapoznała licealistów ze strukturą organizacyjną tut. sądu oraz z zasadami działania agend administracyjnych Sądu. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda Biuro Obsługi Interesantów oraz Biblioteka Sądu.

Prowadząca spotkanie SSO Monika Gądek-Tamborska zaprosiła uczniów do przeprowadzenia symulowanej rozprawy cywilnej, podczas której mogli wcielić się w uczestników postępowania sądowego. Nadto, licealiści zapoznani zostali z mediacją, jako alternatywną metodą rozwiązywania sporów oraz ze specyfiką wykonywania zawodu prokuratora.

 

Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach