Dzień Otwarty

dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

 w Sądzie Okręgowym w Kielcach

 

W dniu 19 stycznia 2018 roku, o godz. 10.00, w Sądzie Okręgowym w Kielcach odbył się „Dzień Otwarty Sądu”.

Do udziału w przedmiotowym wydarzeniu zaproszeni zostali uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach oraz z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach.

Dzień Otwarty dla uczniów oficjalnie otworzył SSO Ryszard Sadlik, Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach, który przywitał zaproszonych gości.

Prelegentami wydarzenia, które poprowadziła Pani Dorota Skuza, Kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Okręgowego w Kielcach byli: SSO Jan Klocek, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach i Pan kom. Jarosław Jedynak, Funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Podczas przedmiotowego spotkania, Pan kom. Jarosław Jedynak przedstawił problematykę przestępczości nieletnich, jak i konsekwencji prawnych, wynikających z popełnienia czynu karalnego, czy przejawów demoralizacji.

SSO Jan Klocek zaprosił uczniów do udziału w symulowanej rozprawie karnej, podczas której licealiści mogli wcielić się w uczestników postępowania sądowego.

Prowadząca spotkanie, Pani Dorota Skuza zapoznała licealistów ze strukturą organizacyjną Sądu Okręgowego w Kielcach oraz przedstawiła funkcjonowanie systemów informatycznych, wspierających działanie sądownictwa powszechnego tj.: Portalu Orzeczeń, Portalu Informacyjnego, E-protokołu. Nadto, przybliżyła jak wygląda droga do uzyskania zawodu urzędnika państwowego.

Kolejne spotkanie dla młodzieży zaplanowane zostało na dzień 28 lutego 2018 roku.

 

Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach